Czerwona jak krew, niebieska jak morze, Ultrakrew łączy Pomorze
08 sty 2019

Czym jest Ultrakrew? – akcja społeczna, która porusza krwiobieg


Ultrakrew to akcja społeczna, która promuje ideę krwiodawstwa. W terminie Od 1.12.2018 do 30.01.2019 jest akcją ogólnopolską, co oznacza, że  każdy, kto chce przyłączyć się do akcji może oddać krew na hasło ULTRAKREW w placówkach RCKiK i WCKiK w całym kraju. Po zakończeniu zbiórki otrzymamy raport z Narodowego Centrum Krwi o tym, ile osób wzięło udział w akcji. W ciągu roku Ultrakrew regularnie organizuje i współorganizuje zbiórki krwi na Pomorzu. Zebraliśmy dotąd 600 litrów krwi.


Narzędziem promocji idei krwiodawstwa jest aktywność fizyczna. Trzeci rok z rzędu akcji towarzyszy zimowa akcja sportowa - marszobieg 550 km wzdłuż polskiego wybrzeża od Świnoujścia do Piasków w 7 dni. Na trasie marszobiegu mieszkańcy Pomorza mogą dołączyć się na fragmentach trasy lub kibicować ultra maratończykom z ekipy Ultrakrwi.   


Akcja sportowa  zaczyna się 14.01.2019 w Świnoujściu o godzinie 7:00, a kończy się na granicy w Piaskach dnia 20.01.2019. Zespół jest monitorowany za pomocą tracka, co pozwala śledzić aktualną pozycję zespołu na trasie. W czasie trwania akcji sportowej na FB Ultrakrwi będzie link pozwalający monitorować aktualną pozycję Ultrakrwi. Całość akcji będzie na bieżąco relacjonowana na FB.


19 styczna zespół Ultrakrwi pokonuje Trójmiasto.

Organizatorzy marszobiegu zapraszają mieszkańców Trójmiasta 19 stycznia o godzinie 9:00 na molo w Gdyni Orłowie do aktywnego przyłączenia się do części sportowej.

Akcję w Gdyni rozpoczyna symboliczne wspólnego zdjęcie, do którego szczególnie zapraszamy krwiodawców  Pomorza. Chcemy pokazać, że dzięki tym ludziom żyją inni ludzie („Czerwona jak krew, niebieska jak morze, Ultrakrew łączy Pomorze”)

O 9:15 startuje bieg z Ambasadorem Ultrakrwi, Mistrzem  Olimpijskim Adamem Korolem. Każdy, kto chce pobiec na odcinku Molo Gdynia Orłowo – Molo Gdańsk Brzeźno może wziąć udział.

Na bieg nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

Za ekipą biegową wyruszy ekipa piesza, dlatego zapraszamy każdego, kto ma gotowość na wspólny, towarzyski wysiłek fizyczny promujący ideę krwiodawstwa.

  


Dodatkowe źródła informacji:


Regulamin: http://ultrakrew.pl/regulamin/


Artykuł o Ultrakrwi dostępny na:

http://hrset.pl/ultrakrew/

http://ultrakrew.pl/  

https://www.facebook.com/Ultrakrew/


nr kontaktowe do Organizatorów:

Jacek Bastian – 534 106 539

Jolanta Bastian – 608 068 120